U20: második helyezés a bajnokságban

Május utolsó hétvégéjén a II. osztályú U20-as korosztály legjobb négy csapatának részvételével, egy színvonalas Final Four keretein belül értek véget a bajnokság küzdelmei. Biczi Gábor által vezetett fiaink az Airnergy FC, a ScoreGoal Kecskeméti FC és az Energia SC Gyöngyös csapatainak társaságában, hazai környezetben, a Radnóti Miklós Gimnáziumban léptek pályára. Fiaink végül a két izgalmas, színvonalas találkozót követően az igen előkelő, második helyen végeztek a vasárnap délutáni megmérettetésen.

Az U20-as Final Four legfontosabb Kinizsis jelenetei:

Vasárnap kora délután két fantasztikus elődöntővel kezdődött az U20-asok programja: a döntőbe jutás reményében először az Airnergy FC és az Energia SC Gyöngyös csapatai mérkőztek. A felek a rendes játékidőben, majd a hosszabbításban sem bírtak egymással, mi több, a büntetőpárbaj során is sokáig fej-fej mellett haladt a két brigád, melyből végül a fővárosi Airnergy FC került ki győztesen. A másik elődöntőben a ScoreGoal Kecskemét és a Dunakeszi Kinizsi fiataljai mérkőztek. A felek kiváló találkozót produkáltak, remek színvonalú mérkőzést követően 4-2-es Kinizsi siker született, így a Dunakeszi került a döntőbe. A bronzcsatában a Kecskemétiek magabiztos győzelemmel szerezték meg a bajnoki harmadik helyezést a Gyöngyös előtt. A döntő méltó volt a bajnokság zárásához, az Airnergy és a Dunakeszi csapatai izgalmas mérkőzést vívtak egymással. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a fiúk, kétszer vezetett az Airnergy, de a Kinizsi mind a két esetben egyenlíteni tudott, így 2-2-es döntetlennel fordultak a felek. A második játékrész közepén ismét előnybe jutott a fővárosi csapat. A hajrában támadott az újabb egyenlítésért a Dunakeszi, 5 a 4 elleni játékkal is próbálkoztunk. Adódtak is lehetőségeink, ám az újabb egyenlítés nem jött össze, sőt: egy támadás végén kapufáig jutottunk, ám a kipattanó után elkövetett szabálytalanság eredményeképp az Airnergy tízmétereshez jutott, amit higgadtan gólra váltottak a fővárosiak, ezzel kétgólosra nőtt a fővárosiak előnye. A hajrá perceiben több találat már nem esett, így 4-2-es Airnergy-győzelemmel zárult a szezon, a 2016/2017-es II. osztályú U20-as bajnoki cím egy izgalmas, kiélezett döntőt követően az Airnergy FC csapatához került, míg fiaink a szezont ezüstérmes pozícióban zárták! Ezúton gratulálunk az Airnergy bajnoki címéhez, a kecskemétiek bronzérméhez és a gyöngyösi fiatalok Final Fourba jutásához, valamint nagyon büszkék vagyunk fiaink ezüstérmére is! A Final Four mezőnye izgalmas, kiélezett négyesdöntőt produkált a bajnoki cím, valamint a dobogós helyezések reményében! Hajrá Dunakeszi, csak a Kinizsi!